On Shore Technology Inc. OSTVL22B150
Part No.:
OSTVL22B150
Datasheet:
FullcoresOSTVL22B150.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 2.5MM
Number of Positions:
22
Positions Per Level:
11
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Header Orientation:
Vertical
Current - UL:
4 A
Voltage - UL:
125 V
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C