On Shore Technology Inc. OSTVK103150
Part No.:
OSTVK103150
Datasheet:
FullcoresOSTVK103150.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 10POS 3.81MM
Series:
OSTVK
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions:
10
Positions Per Level:
10
Number of Levels:
1
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Header Orientation:
45°
Mounting Type:
Through Hole
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Green
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C