On Shore Technology Inc. OSTV7193150
Part No.:
OSTV7193150
Datasheet:
FullcoresOSTV7193150.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 3.81MM
Number of Positions:
19
Positions Per Level:
19
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mounting Type:
Through Hole
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Green
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C