On Shore Technology Inc. OSTV7103150
Part No.:
OSTV7103150
Datasheet:
FullcoresOSTV7103150.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 3.81MM
Number of Positions:
10
Positions Per Level:
10
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mounting Type:
Through Hole
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Green
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C