On Shore Technology Inc. OSTTS03015B
Part No.:
OSTTS03015B
Datasheet:
FullcoresOSTTS03015B.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 3POS 7.62MM
Series:
OSTTS
Product Status:
Active
Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
3
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Termination Style:
Screw
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
12-24 AWG
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C