On Shore Technology Inc. OSTTJ030152
Part No.:
OSTTJ030152
Datasheet:
FullcoresOSTTJ030152.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 7.62MM
Series:
OSTTJ
Product Status:
Active
Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
3
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Termination Style:
Screw
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
12-24 AWG
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C