On Shore Technology Inc. OSTOQ24A151
Part No.:
OSTOQ24A151
Datasheet:
FullcoresOSTOQ24A151.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 24POS 90DEG 7.5MM
Number of Positions:
24
Positions Per Level:
24
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C