On Shore Technology Inc. OSTOQ21A551
Part No.:
OSTOQ21A551
Datasheet:
FullcoresOSTOQ21A551.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 21POS 90DEG 7.5MM
Number of Positions:
21
Positions Per Level:
21
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C