On Shore Technology Inc. OSTOQ20A551
Part No.:
OSTOQ20A551
Datasheet:
FullcoresOSTOQ20A551.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 20POS 90DEG 7.5MM
Number of Positions:
20
Positions Per Level:
20
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C