On Shore Technology Inc. OSTOQ20A550
Part No.:
OSTOQ20A550
Datasheet:
FullcoresOSTOQ20A550.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 7.5MM
Number of Positions:
20
Positions Per Level:
20
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Header Orientation:
Vertical
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C