On Shore Technology Inc. OSTOQ197151
Part No.:
OSTOQ197151
Datasheet:
FullcoresOSTOQ197151.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 19POS 90DEG 5MM
Number of Positions:
19
Positions Per Level:
19
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C