On Shore Technology Inc. OSTOQ197150
Part No.:
OSTOQ197150
Datasheet:
FullcoresOSTOQ197150.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 5MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions:
19
Positions Per Level:
19
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Header Orientation:
Vertical
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C