On Shore Technology Inc. OSTOQ15A051
Part No.:
OSTOQ15A051
Datasheet:
FullcoresOSTOQ15A051.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 15POS 90DEG 7.5MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions:
15
Positions Per Level:
15
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C