On Shore Technology Inc. OSTOQ15A050
Part No.:
OSTOQ15A050
Datasheet:
FullcoresOSTOQ15A050.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 7.5MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions:
15
Positions Per Level:
15
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Header Orientation:
Vertical
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C