On Shore Technology Inc. OSTOQ14A050
Part No.:
OSTOQ14A050
Datasheet:
FullcoresOSTOQ14A050.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 7.5MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions:
14
Positions Per Level:
14
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Header Orientation:
Vertical
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C