On Shore Technology Inc. OSTOQ13A551
Part No.:
OSTOQ13A551
Datasheet:
FullcoresOSTOQ13A551.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 13POS 90DEG 7.5MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions:
13
Positions Per Level:
13
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C