On Shore Technology Inc. OSTOQ12A050
Part No.:
OSTOQ12A050
Datasheet:
FullcoresOSTOQ12A050.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 7.5MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions:
12
Positions Per Level:
12
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Header Orientation:
Vertical
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C