On Shore Technology Inc. OSTKG130080
Part No.:
OSTKG130080
Datasheet:
FullcoresOSTKG130080.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 5MM
Series:
OSTKG
Product Status:
Obsolete
Type:
Header, Male Pins, Partial Shroud
Number of Positions:
13
Positions Per Level:
13
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Header Orientation:
Vertical
Mounting Type:
Solder
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C