On Shore Technology Inc. OSTHI030051
Part No.:
OSTHI030051
Description:
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5MM
Series:
OSTHI
Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
3
Positions Per Level:
3
Number of Levels:
1
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Termination Style:
Screwless - Spring Cage, Tension Clamp
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Voltage - UL:
300 V