On Shore Technology Inc. OSTHI030050
Part No.:
OSTHI030050
Datasheet:
FullcoresOSTHI030050.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5MM
Series:
OSTHI
Product Status:
Obsolete
Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
3
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Termination Style:
Screwless - Spring Cage, Tension Clamp
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
12-28 AWG
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C