On Shore Technology Inc. OSTEM030150
Part No.:
OSTEM030150
Manufacturer:
On Shore Technology Inc.
Category:
Headers, Plugs and Sockets
Package:
Datasheet:
FullcoresOSTEM030150.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 3POS 7.62MM
Manufacturer:
On Shore Technology Inc.
Series:
OSTEM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
3
Positions Per Level:
3
Number of Levels:
1
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Header Orientation:
Plug Wire Entry:
Termination Style:
Screw
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Current - IEC:
Voltage - IEC:
Current - UL:
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
12-22 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:
Color:
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C