Amphenol Anytek OQ2471500300G
Part No.:
OQ2471500300G
Datasheet:
FullcoresOQ2471500300G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5MM
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Header Orientation:
Vertical
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C