Amphenol Anytek OQ2454510300G
Part No.:
OQ2454510300G
Datasheet:
FullcoresOQ2454510300G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 24POS 5.08MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions:
24
Positions Per Level:
24
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C