Amphenol Anytek OQ23B1000000G
Part No.:
OQ23B1000000G
Datasheet:
FullcoresOQ23B1000000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 2.5MM
Number of Positions:
23
Positions Per Level:
23
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Header Orientation:
Vertical
Current - UL:
4 A
Voltage - UL:
150 V
Color:
Black
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C