Amphenol Anytek OQ2371500300G
Part No.:
OQ2371500300G
Datasheet:
FullcoresOQ2371500300G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 5MM
Number of Positions:
23
Positions Per Level:
23
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Header Orientation:
Vertical
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C