Amphenol Anytek OQ2353010000G
Part No.:
OQ2353010000G
Datasheet:
FullcoresOQ2353010000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 23POS 5.08MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions:
23
Positions Per Level:
23
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Black
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C