Amphenol Anytek OQ21B1510000G
Part No.:
OQ21B1510000G
Description:
TERM BLOCK HDR 21POS 90DEG 2.5MM
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Current - UL:
4 A
Voltage - UL:
150 V
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C