Amphenol Anytek OQ20B1810000G
Part No.:
OQ20B1810000G
Description:
TERM BLOCK HDR 20POS 90DEG 2.5MM
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Current - UL:
4 A
Voltage - UL:
150 V
Color:
Gray
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C