Amphenol Anytek OQ1875000000G
Part No.:
OQ1875000000G
Datasheet:
FullcoresOQ1875000000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5MM
Number of Positions:
18
Positions Per Level:
18
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Header Orientation:
Vertical
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Black
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C