Amphenol Anytek OQ1775000000G
Part No.:
OQ1775000000G
Datasheet:
FullcoresOQ1775000000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5MM
Number of Positions:
17
Positions Per Level:
17
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mounting Type:
Through Hole
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Black
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C