Amphenol Anytek OQ16A5810000G
Part No.:
OQ16A5810000G
Datasheet:
FullcoresOQ16A5810000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 16POS 90DEG 7.5MM
Number of Positions:
16
Positions Per Level:
16
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Gray
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C