Amphenol Anytek OQ1675500000G
Part No.:
OQ1675500000G
Datasheet:
FullcoresOQ1675500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5MM
Number of Positions:
16
Positions Per Level:
16
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Header Orientation:
Vertical
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C