Amphenol Anytek OQ1654300000G
Part No.:
OQ1654300000G
Datasheet:
FullcoresOQ1654300000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5.08MM
Number of Positions:
16
Positions Per Level:
16
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mounting Type:
Through Hole
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Orange
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C