Amphenol Anytek OQ15A5510000G
Part No.:
OQ15A5510000G
Datasheet:
FullcoresOQ15A5510000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 15POS 90DEG 7.5MM
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C