Amphenol Anytek OQ13A5810000G
Part No.:
OQ13A5810000G
Datasheet:
FullcoresOQ13A5810000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 13POS 90DEG 7.5MM
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Gray
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C