Samtec Inc. MTSW-104-05-G-S-185
Part No.:
MTSW-104-05-G-S-185
Datasheet:
FullcoresMTSW-104-05-G-S-185.pdf
Description:
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
Pitch - Mating:
0.100" (2.54mm)
Number of Positions:
4
Contact Length - Mating:
0.185" (4.70mm)
Insulation Height:
0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps):
3A