Samtec Inc. MTMM-104-09-T-S-238
Part No.:
MTMM-104-09-T-S-238
Description:
CONN HEADER VERT 4POS 2MM
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating:
0.238" (6.05mm)
Contact Length - Post:
0.238" (6.05mm)
Overall Contact Length:
0.535" (13.59mm)
Insulation Height:
0.059" (1.50mm)
Current Rating (Amps):
3A