Samtec Inc. MTMM-104-07-T-S-133
Part No.:
MTMM-104-07-T-S-133
Description:
CONN HDR 2.00 4POS
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating:
0.133" (3.38mm)
Contact Length - Post:
0.264" (6.71mm)
Overall Contact Length:
0.456" (11.58mm)
Insulation Height:
0.059" (1.50mm)
Current Rating (Amps):
3A