Samtec Inc. MTMM-104-07-T-S-130
Part No.:
MTMM-104-07-T-S-130
Description:
CONN HEADER VERT 4POS 2MM
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating:
0.130" (3.30mm)
Contact Length - Post:
0.267" (6.78mm)
Overall Contact Length:
0.456" (11.58mm)
Insulation Height:
0.059" (1.50mm)
Current Rating (Amps):
3A