Lumimax Optoelectronic Technology MF1/4W470RFT
Part No.:
MF1/4W470RFT
Manufacturer:
Lumimax Optoelectronic Technology
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
FullcoresMF1/4W470RFT.pdf
Description:
RES 470 OHM 1% 1/4W AXIAL
Shipping
Inventory:100
Manufacturer:
Series:
MF
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Metal Film
Features:
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)