YAGEO MF0207FTE52-6R04
Part No.:
MF0207FTE52-6R04
Datasheet:
FullcoresMF0207FTE52-6R04.pdf
Description:
RES 6.04 OHM 1% 0.6W AXIAL
Resistance:
6.04 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)