YAGEO MF0207FTE52-4R53
Part No.:
MF0207FTE52-4R53
Datasheet:
FullcoresMF0207FTE52-4R53.pdf
Description:
RES 4.53 OHM 1% 0.6W AXIAL
Resistance:
4.53 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)