KYOCERA AVX MD015A471KAB
Part No.:
MD015A471KAB
Datasheet:
FullcoresMD015A471KAB.pdf
Description:
CAP CER 470PF 50V NP0 2-DIP
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)