KYOCERA AVX MD011A820KAB
Part No.:
MD011A820KAB
Datasheet:
FullcoresMD011A820KAB.pdf
Description:
CAP CER 82PF 100V NP0 2-DIP
Capacitance:
82 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)