Vishay Sprague M39003/03-0170H
Part No.:
M39003/03-0170H
Description:
CAP TANT 39UF 10% 35V AXIAL
Capacitance:
39 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Manufacturer Size Code:
C
Failure Rate:
M (1%)