Vishay Sprague M39003/01-7031C
Part No.:
M39003/01-7031C
Description:
CAP TANT 39UF 5% 10V AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
39 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Manufacturer Size Code:
B
Failure Rate:
C (0.01%)