KEMET M3253505E1C102JZMB
Part No.:
M3253505E1C102JZMB
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
FullcoresM3253505E1C102JZMB.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 200V C0G/NP0 1206
Manufacturer:
KEMET
Series:
Military, MIL-PRF-32535
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
High Reliability
Failure Rate:
M (1%)
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.070" (1.78mm)