YAGEO KNP50SJT-52-22R
Part No.:
KNP50SJT-52-22R
Datasheet:
FullcoresKNP50SJT-52-22R.pdf
Description:
RES 22 OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance:
22 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.248" L (2.50mm x 6.30mm)