YAGEO KNP50SJT-52-100R
Part No.:
KNP50SJT-52-100R
Datasheet:
FullcoresKNP50SJT-52-100R.pdf
Description:
RES 100 OHM 5% 1/2W AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.098" Dia x 0.248" L (2.50mm x 6.30mm)