Amphenol Anytek KE3851520000G
Part No.:
KE3851520000G
Datasheet:
FullcoresKE3851520000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 38POS VERT 5.08MM
Number of Positions:
38
Positions Per Level:
19
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Header Orientation:
Vertical
Current - UL:
12 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C